អ្នកឧកញ៉ាវ័យក្មេង សំ សុខនឿន បានបង្ហើបពីគម្រោងអាជីវកម្មថ្មីបន្ថែមទៀតហើយ ដោយមិនមែនពង្រីកថែម១ ឡើយ តែបង្កើតបន្ថែមរោងចក្រដល់ទៅ ២ ឯណោះ។
ក្នុងនាមជាអ្នកជំនួញម្នាក់ អ្នកឧកញ៉ាវ័យក្មេងរូបនេះ ចាត់ទុកការពង្រីកខ្លួន និងការអភិវឌ្ឍន៍ជាបន្តបន្ទាប់ គឺជារឿងសំខាន់ខ្លាំង។ ដោយកាលពីដើមឆ្នាំ ២០២៦ ថ្មីៗនេះអ្នកឧកញ៉ា សំ សុខនឿន ស្ថាបនិក និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល នៃក្រុមហ៊ុន KH Haitech ទើបបើកបង្ហាញក្រុមហ៊ុនកូនខ្មែរដែលផលិតគ្រឿងអេឡិចត្រូនិកជាច្រើន ដោយមានស្លាកយីហោកូនខ្មែរថា K Haitech។
ក្រុមហ៊ុន KH Haitech របស់អ្នកឧកញ៉ា សំ សុខនឿន បានបញ្ចេញផលិតផលគ្រឿងអេឡិចត្រូនិកទំនើបៗច្រើនប្រភេទ ដែលជួយសម្រួលដល់ជីវភាពប្រចាំថ្ងៃរបស់ប្រជាជន។ KH Haitech ក៏បាននាំយកជំនាញ បច្ចេកវិទ្យា និងបច្ចេកទេស ពីក្រៅប្រទេស មកបណ្ដុះបណ្ដាលកូនខ្មែរ ដើម្បីទទួលបានជំនាញច្បាស់លាស់ និងបង្កើតការងារជាច្រើនក្នុងស្រុក។
មុនបើកបង្ហាញផលិតផល អ្នកឧកញ៉ាវ័យក្មេង សំ សុខនឿន បានបង្ហើបឲ្យដឹងកាន់តែច្បាស់បន្ថែមទៀតថា KH Haitech បាននាំយកបច្ចេកទេស បច្ចេកវិទ្យាពីក្រុមហ៊ុន អន្តរជាតិ Haier Haitech មកផលិតដំឡើងនៅកម្ពុជា។
ក្រោយផលិតផលនៃក្រុមហ៊ុន KH Haitech របស់អ្នកឧកញ៉ាវ័យក្មេង សំ សុខនឿន ដាក់តាំងនៅស្តង់កូនខ្មែរ K Haitech របស់ក្រុមហ៊ុន KH Haiteach ក្នុងមហាសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ ២០២៥ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ ២០២៦ នាខែមករាកន្លងទៅ ឥឡូវនេះអ្នកឧកញ៉ាដែលមានដើមកំណើតមកពីស្រុកក្រូចឆ្មាររូបនេះ មានគម្រោងបើករោងចក្រចំនួន ២ បន្ថែមទៀត។
ក្នុងនោះរោងចក្របង្គំ ឬដំឡើង ១ គឺសម្រាប់ Tablet ម៉ាក «K Haitech» និងរោងចក្របង្គំ ឬដំឡើង១ ទៀតសម្រាប់ម៉ាស៊ីនត្រជាក់ ម៉ាក «K Home» របស់ក្រុមហ៊ុន KH Haitech ដោយមានដៃគូអន្តរជាតិ មានបច្ចេកវិទ្យាស្តង់ដារអន្តរជាតិ គឺ Haier Haitech។
នេះបញ្ជាក់យ៉ាងច្បាស់ពីទិសដៅការងារច្បាស់លាស់របស់អ្នកឧកញ៉ាវ័យក្មេង សំ សុខនឿន និងការឈានជើងទៅប្រកួតប្រជែងលើឆាកអន្តរជាតិនៃម៉ាកយីហោកូនខ្មែរ៕